Nakupnicentrum.cz

Archiv pro Únor, 2006

Na internetu loni nakoupily téměř 3 milióny Čechů

V Česku loni podle průzkumu společnosti GfK Praha opět vzrostl počet lidí, kteří nakupovali přes internet. Byly jich už skoro 3 miliony. Zatímco v roce 2004 nakoupilo ve virtuálních obchodech 2 158 000 lidí, loni jejich počet vzrostl na 2 797 000. On-line nakupování už vyzkoušelo 85 procent internetové populace ČR.

Celý článek Únor 28th, 2006

Lenovo začala nabízet první PC pod svou značkou

Původně čínská společnost Lenovo, která před rokem koupila počítačovou divizi IBM, uvedla na trh první notebooky a stolní počítače pod svou značkou. Dosud prodávala počítače IBM pod produktovým označením ThinkPad a ThinkCentre, uvedli zástupci společnosti v ČR. V ČR budou stolní počítače Lenovo 3000 J100 a notebooky Lenovo 3000 C100 k dispozici začátkem března. Ceny stolních počítačů začínají na 15.460 Kč a notebooky se budou prodávat za cenu od 21.400 korun. PC budou k dostání v síti obchodních partnerů společnosti Lenovo.

Celý článek Únor 27th, 2006

iTunes - miliarda prodaných písniček

Firma Apple Computer dosáhla na miliardu prodaných písniček přes svůj internetový obchod iTunes. Společnost nyní prodává až tři miliony písní denně. V březnu 2003 začala Apple nabízet písničky za 99 centů. Od té doby dominuje trhu se stahovanou hudbou. Jen vloni prodala 83 procent veškeré stahované hudby. Analytici však odhadují, že oněch 99 centů á píseň nemůže společnosti přinášet zisk. Po zaplacení poplatku hudebním partnerům jí totiž zůstane zhruba 25 až 30 centů za písničku.

Celý článek Únor 27th, 2006

Sony jedničkou v LCD televizorech

Sharp sesazen z pozice jedničky v LCD televizorech, trh teď vede Sony. Obliba LCD televizorů stále roste a společnosti Sony se po letech podařilo získat prvenství na trhu v tomto segmentu. Vedení si dlouhá léta (od roku 2001) držela firma Sharp, ale podle čísel z posledního čtvrtletí roku 2005 patří nyní Sony globálně 14,6 % trhu a dostala se na první místo. Sharp je až třetí a na druhé místo se vklínila firma Philips. Za úspěchem Sony stojí také spolupráce se společností Samsung.

Celý článek Únor 27th, 2006

Nový způsob nelegálního obchodu na internetu, policie je bezmocná

Polský obchodníci s nelegálními hudebními a fimovými nahrávkami na internetu přišli s jednoduchým, ale geniálním nápadem. Odborníci zaobírající se zločiností v oblasti informatiky upozoňují, že nemůžou nic dělat. Informuje o tom gazeta Wyborcza …

Celý článek Únor 24th, 2006

Expekt.com se díky nové nabídce na sázení v oblasti automobilového sportu ještě více přiblíží k prvenství na evropském trhu

Společnost Expekt.com, jedna z předních evropských internetových sázkových kanceláří, dnes učinila další krok k tomu, aby se stala evropskou jedničkou v tomto oboru. Díky tomu, že navázala spolupráci se světovým šampionátem v automobilových soutěžích World Rally Championship (WRC), bude nabízet sázkařské služby i na nejoblíbenější automobilové soutěže na světě.

Celý článek Únor 22nd, 2006

Internetová aukční síň WAMALA

Internetová aukční síň WAMALA stále rozšiřuje nabídku uměleckých předmětů z naší domácí tvorby. V současné době je v aukcích nabízeno 69 děl v celkové vyvolávací ceně přes 1.100 tis. Kč. Aukční síň zahájila spolupráci s některými “kamennými” galeriemi, které tak nabízejí některé předměty nejen formou klasického prodeje, ale i prostřednictvím internetových aukcí. Touto spoluprací chce Aukční síň WAMALA postupně přejít od nabídky pouze současné tvorby k nabídce děl současných i staršího data.

Celý článek Únor 20th, 2006

Tesco Stores - Značka Cherokee vstupuje na český trh

Dnem 7. února změnily všechny hypermarkety a obchodní domy Tesco svou tvář. Prodejní plochy doslova zaplavila nová značková móda Cherokee, která z 98 procent nahradila předešlý sortiment volnočasové módy nabízené v obchodech Tesco. Značka Cherokee pochází z USA a díky své vysoké kvalitě, široké nabídce a především bezkonkurenčním cenám si dělá ambice stát se přední textilní značkou na českém oděvním trhu.

Celý článek Únor 20th, 2006

Hračkářský průmysl se mění za pomoci spotřební elektroniky

V posledních letech klasické hračky jen s obtížemi obhajují své tradiční místo a na vrchol obliby se místo nich dostaly přehrávače MP3 a mobilní telefony. Výrobci však našli způsob, jak ztracené pozice dobýt zpět - vytvořili hračky ze spotřební elektroniky, uvedla analytička KPMG Kathleen Kileyová. Na celém světě se ročně prodají hračky za 21 miliard dolarů (zhruba 520 miliard Kč), zájem však klesá. V letech 2003 a 2004 se prodej hraček snížil o pět procent ve prospěch elektronických přístrojů, hudebních přehrávačů a počítačových her. Odbyt mechanických hraček a příslušenství v tomto období klesl o pět procent na 1,2 miliardy dolarů a prodej výchovných a vzdělávacích hraček propadl dokonce o čtvrtinu na 401 milion dolarů.

Celý článek Únor 20th, 2006

PC Hra Lord of the Rings: The Battle For Middle-Earth II - recenze, prodej

LotR: BfME 2 nabízí větší pevnosti, větší bitvy a ještě úžasnější efekty. Těšit se můžete na hlubší strategický zážitek, ke kterému přispějí zajisté i nové herní frakce, mezi nimiž se vyskytnou i skřeti a monstra. Zvlášť si zahrajete také za elfy a trpaslíky ze Středozemě, zatímco síly Rohanu a Gondoru byly pro změnu spojeny do jedné frakce. LotR: BfME 2 vám bude připravena poskytnou dvě specifické možnosti úprav …

Celý článek Únor 18th, 2006

Předchozí příspěvky


Kalendář

Únor 2006
P Ú S Č P S N
« Led   Bře »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Příspěvky podle data

Příspěvky podle kategorie

Sponzorované odkazy

Statistiky