Archiv pro Duben, 2010

Z platby kartou online e-shopy nejásají, pomoci by mohly nové technologie

Zákazníci mnoha českých internetových obchodů nemohou platit kartou online, e-shopy jim tuto možnost nenabízejí. Důvodem jsou poměrně vysoké ceny za provoz platebních systémů a jejich náročná integrace. Online platbu kartou tak využívá pouze 2, 5 % zákazníků tuzemských e-shopů. Na trhu se ale začínají objevovat moderní nástroje, které mohou aktuální situaci změnit.

Celý článek Duben 30th, 2010

Češi na internetu nakupují častěji, ale za méně peněz

Zatímco v České republice roste počet lidí, kteří na internetu nakupují více než pětkrát ročně, na Slovensku jejich podíl naopak klesá. V porovnání s minulým rokem klesl v obou zemích počet lidí, kteří za rok na internetu utratí více než 10 tisíc, naopak, především na Slovensku, vzrostl podíl zákazníků, kteří ročně utratí online méně než tisícovku.

Celý článek Duben 29th, 2010

TEST: I levné cyklocomputery jsou přesné

Jednoduchý digitální tachometr nebo složitější cyklocomputer s více funkcemi nechybí na řidítkách žádného rekreačního cyklisty. Kromě standardního záznamu rychlosti a počtu ujetých kilometrů zaznamenávají některé modely i frekvenci šlapání, tepovou frekvenci nebo počet spálených kalorií. V poslední době se prosazují modely s bezdrátovým přenosem dat. Jeden ze čtrnácti testovaných cyklocomputerů zcela propadl.

Celý článek Duben 29th, 2010

Muži kupují parfémy do tisícovky, ženy si pořizují dražší květinové vůně

Muži nakupují na internetu parfémy nejčastěji s cenou do tisíce korun, ženy si dopřávají nákladnější vůně. Vyplývá to ze statistik největší internetové parfumerie Parfemy.cz za první čtvrtletí roku 2010. Z dámských parfémů jsou nejpopulárnější květinové vůně, pánové zase dávají přednost orientálním a citrusovým parfémům.

Celý článek Duben 28th, 2010

Začátek roku 2010 byl ve znamení poklesu cen zboží na internetu

První tři měsíce roku 2010 přinesly výrazný pokles cen zboží prodávaného na internetu. Podle nejnovějších statistik společnosti Karsa Technologies, která pravidelně monitoruje ceny zboží v tuzemských internetových obchodech, se nejvíce snížila průměrná cena LCD televizorů, monitorů a mobilních telefonů.

Celý článek Duben 26th, 2010

Tržby prodejců luxusního zboží rostou

Luxusní značky si i v době krize udržují zájem zákazníků a nejsou hospodářským útlumem ovlivněny tolik, jako jejich levnější konkurenti. Naopak v řadě případů jejich prodeje rostou o desítky procent. Vyplývá to z vyjádření prodejců luxusního zboží.

Celý článek Duben 16th, 2010

TEST: Počet nebezpečných výrobků opět vzrostl

Dnes zveřejněná zpráva o nebezpečných výrobcích v systému RAPEX dokládá 7% nárůst zachycených nebezpečných výrobků s více než čtvrtinovým podílem hraček. Občanské sdružení spotřebitelů TEST považuje situaci za vážnou a neuspokojivou.

Celý článek Duben 16th, 2010

TEST: srovnání mobilních telefonů pro seniory

Vybrat kvalitní mobilní telefon vhodný pro seniory může být obtížné. Jak ukázal test, ne všechny mobilní telefony deklarované jako seniorské jsou pro seniory skutečně vhodné. Některé běžné mobilní telefony jsou pro použití staršími nebo handicapovanými uživateli vhodnější. Časopis TEST srovnal 4 mobilní telefony pro seniory a 4 běžné mobilní telefony.

Celý článek Duben 15th, 2010

Krize si loni došlápla i na biopotraviny

Producenti a prodejci biopotravin si musejí přestat zvykat na desetiprocentní růsty tržeb, kterými se draly na výsluní. Krize si totiž loni došlápla i na ně. Přesto však obchodníci nestrádali. Jejich tržby se udržely na úrovni z roku 2008, dosáhly tak dvou miliard korun. Přinejmenším tedy neklesaly. Víc než 1 500 různých biopotravin si v Česku přesto zákazníky udrželo.

Celý článek Duben 13th, 2010

TEST: pozor na nebezpečné letní pneumatiky

V každoročním mezinárodním testu letních pneumatik, kterého se účastní i časopis TEST byly odhaleny velmi nekvalitní výrobky. Testovaným levným pneumatikám vyrobeným v Číně by se majitelé vozů měli vyhnout. Testováno bylo 36 sad letních pneumatik rozměrů 185/65 R15 a 225/45 R17.

Celý článek Duben 8th, 2010

Předchozí příspěvky


Kalendář

Duben 2010
P Ú S Č P S N
« Bře   Kvě »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Příspěvky podle data

Příspěvky podle kategorie

Sponzorované odkazy

Statistiky