Parfemy.cz

Archiv pro Červen, 2011

Nová spotřebitelská směrnice upravující práva spotřebitelů v oblasti nákupu přes internet

Po téměř tříletém boji Evropský parlament ve čtvrtek 23. června schválil novou směrnici upravující práva spotřebitelů v oblasti nákupu přes internet a mimo prostory obvyklé k podnikání. Jejím cílem je především sblížit národní standardy a odstranit tak překážky, které spotřebitelům brání ve využívání volného trhu. A jak se plánovaná změna dotkne českých spotřebitelů?

Celý článek Červen 24th, 2011

125. ročník Wimbledonu je tu - sázejte LIVE!

Od 20.6. – 3.7. se utká tenisová špička na travnatých dvorcích All England Clubu ve Wimbledonu o třetí Grand Slam této sezony. Sázejte každý den LIVE v průběhu zápasů podle jejich vývoje nebo si vsaďte na celkového vítěze mezi muži, kde má letos největší šanci na titul Roger Federer. Na favoritku mezi ženami je letos pasována Maria Šarapovová. Povede se Sereně Williamsové dlouho očekávaný návrat? Vsaďte si!

Celý článek Červen 20th, 2011

Přes porovnávače cen probíhá až třetina obchodů

Třetina obchodních transakcí na internetu je podle odborníků realizována přes některý z porovnávačů cen. Čeští zákazníci se naučili pomocí specializovaných porovnávacích portálů vyhledávat nejen zboží, ale také služby, jako jsou zájezdy, pojištění nebo tarify mobilních operátorů. Cena zboží již navíc přestává být tím rozhodujícím kritériem pro nákup.

Celý článek Červen 16th, 2011

Čtvrtinu prodejců automobilů zákon nepálí

O smluvní záruce, tedy záruce přesahující ze zákona povinné dva roky, se traduje, že může být v podstatě jakákoli, neboť je plně v rukou prodejce. To již ale dávno neplatí. Někteří z prodejců to stále odmítají akceptovat a navzdory všemu nutí spotřebiteli protiprávní smluvní podmínky. I to vyplynulo ze srovnání smluvních podmínek prodloužených záruk šestnácti značek automobilů, které provedl spotřebitelský časopis dTest.

Celý článek Červen 14th, 2011

Nezákonné triky čistíren oděvů

Poradna časopisu dTest eviduje zvýšený počet stížností spotřebitelů na provozovatele čistíren, kteří zákazníka při poškození oděvu odmítají jakkoliv odškodnit. Odvolávají se přitom na to, že jej dopředu upozornili na možné poškození věci v důsledku čištění. S takovou praktikou podnikatelů však poradci spotřebitelského časopisu zásadně nesouhlasí.

Celý článek Červen 8th, 2011


Kalendář

Červen 2011
P Ú S Č P S N
« Kvě   Čvc »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Příspěvky podle data

Příspěvky podle kategorie

Sponzorované odkazy

Statistiky