Archiv pro Červenec, 2013

Finta pořadatelů předváděcích akcí: provozovna nahlášená v hotelu

Zákon umožňuje zákazníkům předváděcích akcí odstoupit od smlouvy uzavřené mimo prostory obvyklé k podnikání. Pořadatelé chtějí spotřebitele připravit i o toto zákonné právo a nahlašují své provozovny například v sálech hotelů, kde pak akci konají.

Celý článek Červenec 29th, 2013

Český online trh roste, e-shopy však fatálně podceňují marketing

Podle statistik Asociace pro elektronickou komerci vykázal loni celý segment e-commerce v ČR meziroční nárůst obratu o 15 %. Podobný vývoj navíc odborníci čekají i v letošním roce. Situace v internetovém podnikání se tedy zdá být poměrně optimistická. Rostoucí konkurence však na elektronické obchody klade větší nároky na efektivní marketing. Právě zde přitom mají české e-shopy největší rezervy.

Celý článek Červenec 26th, 2013

Jak si užít léta a zařídit si mobilní kancelář

Slunečné dny a vysoké letní teploty přímo vybízejí k tomu opustit kancelář. Málokdo z nás si však může dovolit dvouměsíční volno, naopak stále více lidí musí pracovat i na dovolené. V následujícím článku představíme, jak si užít léta zařízením příjemného mobilního pracoviště, ať už na chalupě, či u moře. Fungovat bude srovnatelně jako vaše standardní kancelář.

Celý článek Červenec 26th, 2013

Kvalitu doplňků stravy ocení lidé s přibývajícím věkem

V lékárnách se vedle klasických léků setkáváme také s doplňky stravy. Na rozdíl od běžných potravin mají vysoký obsah vitaminů, minerálních a jiných látek. Jejich účelem je doplnit naši běžnou stravu na takovou úroveň, která příznivě ovlivní naše zdraví. Má užívání doplňků stravy smysl pro zdravého člověka? Jaké doplňky lidé v poslední době vyhledávají nejčastěji? A jakým způsobem můžeme rozeznat opravdu kvalitní produkty od méně kvalitních? Na toto téma jsme hovořili s PharmDr. Klárou Minczinger, produktovou manažerkou společnosti Generica.

Celý článek Červenec 26th, 2013

Prodej nepojištěných zájezdů je nelegální, slevové portály si pojistky neprověřují

Zákazníci si mohou na českém trhu pořídit zájezd od cestovní kanceláře, která nemá sjednané platné pojištění proti úpadku. Podle odborníků totiž některé slevové portály nekontrolují platnost pojistky. Příkladem je cestovní kancelář Solymar, jejíž pojistka vypršela 2. července 2013. I po tomto datu však bylo možné si zájezd cestovní kanceláře pořídit. Prodej pobytů od nepojištěných kanceláří přitom představuje neoprávněné podnikání.

Celý článek Červenec 26th, 2013

Kvalita kohoutkové a balené vody

V roce 2009 časopis dTest provedl detailní analýzy pitné vody z kohoutku v pěti velkých městech a také rozbory kvality balených vod (testováno bylo 18 značek balených pitných, pramenitých, kojeneckých a minerálních vod).

Celý článek Červenec 25th, 2013

Práva klientů při krachu cestovní kanceláře

Každoročně se setkáváme s případy, kdy někteří cestující zůstávají odříznuti od svých domovů vlivem krachu cestovní kanceláře. Ostatní následně odjíždějí na dovolenou plni obav, aby totéž nepotkalo i je. dTest shrnuje základní rady, na co si dávat pozor.

Celý článek Červenec 25th, 2013

Co neopomenout při nákupu jízdenek na internetu

Který tuzemský přepravce vyžaduje vytištěnou jízdenku a komu stačí jen její zobrazení v mobilu? U koho je potřeba nastoupit do autobusu s předstihem? Neznalost přepravních podmínek tuzemských dopravců není u spotřebitelů neobvyklá. Může však vést i k tomu, že zákazník neodcestuje.

Celý článek Červenec 4th, 2013


Kalendář

Červenec 2013
P Ú S Č P S N
« Čer   Srp »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Příspěvky podle data

Příspěvky podle kategorie

Sponzorované odkazy

Statistiky