Archiv pro Září, 2013

Nejčastější omyly českých spotřebitelů

Přestože se povědomí českých spotřebitelů o tom, jaká mají práva, zvyšuje, poradci spotřebitelské poradny sdružení dTest se stále setkávají s mnoha omyly a mýty, které spotřebitelům mohou velmi uškodit, nebo jim přinejmenším zkomplikovat život.

Celý článek Září 26th, 2013

Test zimních pneumatik: Ne vždy jsou zárukou bezpečí

Časopis dTest otestoval 32 sad zimních pneumatik dvou velikostí v náročných podmínkách horského terénu. Přestože kvalita zimního „obutí“ od posledního testování celkově vzrostla, test odhalil také pneumatiky, které k bezpečné jízdě v zimě nelze v žádném případě doporučit.

Celý článek Září 25th, 2013

Osobní odběry mají čeští zákazníci e-shopů stále raději. Internetové obchody zřizují další výdejny a kamenné pobočky.

Nakupování na internetu je již pro mnoho lidí běžnou denní záležitostí a stále jich přibývá. Stále více roste také obliba osobních odběrů zakoupeného zboží, což možná překvapivě jde svou podstatou proti jednoduchému nakupování přes internet. Velcí hráči internetového byznysu reagují zakládáním nových výdejních míst či kamenných poboček, rozšiřují stávající kapacity a vycházejí tak svým klientům vstříc.

Celý článek Září 23rd, 2013

Snadná změna banky? V Čechách zatím ne.

Ve Spojeném království platí od pondělí 16. září nová pravidla pro změnu běžného účtu. Podobný standardní postup, který maximálně zjednodušuje přechod zákazníka od jedné banky k druhé, bychom potřebovali i v České republice.

Celý článek Září 16th, 2013

Nebezpečné boxy na dětské hračky stále v prodeji

Časopis dTest zjistil, že i přes opakovaný zákaz prodeje vydaný ČOI, jsou stále na trhu plastové boxy na hračky, které pro děti představují vážné riziko udušení. Při srpnové kontrole ČOI znovu odhalila prodej tří typů plastových úložných boxů na hračky, jejichž prodej a distribuce byly již v roce 2009 kvůli nebezpečnosti zakázány.

Celý článek Září 12th, 2013

Sleva při financování ojetého vozu? Pouhý trik!

Při koupi ojetého vozu prodejci slibují výrazné slevy pro zákazníky, kteří využijí nabídky financování formou úvěru. Pořizovací cena vozu však může být nakonec stejná, nebo dokonce vyšší než před slevou. Autobazary, například AAA Auto, k tomuto triku využívají tzv. poplatek za sjednání úvěru.

Celý článek Září 6th, 2013

Plánované zrušení dovozních cel podpoří český export do USA

Velké šance pro české vývozce si slibuje Asociace exportérů od probíhajících jednání Evropské unie a USA o volném obchodu. Budoucí dohoda totiž počítá s omezením dovozních cel a dalších překážek. Smlouva by zároveň mohla podpořit v horizontu dvou tří let od podepsání růst zahraničního obchodu a v návaznosti na to celé české ekonomiky až o dvě procenta.

Celý článek Září 4th, 2013


Kalendář

Září 2013
P Ú S Č P S N
« Srp   Říj »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Příspěvky podle data

Příspěvky podle kategorie

Sponzorované odkazy

Statistiky