Archiv pro Únor, 2014

Řada e-shopů neví, že platí nový občanský zákoník

Informacím o novém občanském zákoníku nešlo před koncem loňského roku uniknout. Přesto skoro dva měsíce poté, co zákoník vstoupil v účinnost, existuje řada e-shopů, které změnu neregistrují a obchodní podmínky podřizují zrušenému zákonu.

Celý článek Únor 20th, 2014

Pozor na podvodný e-shop Elektroskladem.cz

Nakupování po internetu, to je výběr zboží v pohodlí domova, úspora času a příznivé ceny. Aby se však radost z objednaného zboží nezměnila ve zklamání a nepříjemné tahanice, je potřeba vybrat si důvěryhodný e-shop. dTest varuje před dalším podvodným e-shopem, na který mohou spotřebitelé narazit při nákupu elektroniky.

Celý článek Únor 15th, 2014

Další případy klamání spotřebitelů - Balamia s.r.o.

Neseriózní společnosti nabízející výrobky formou předváděcího a podomního prodeje dokáží být velmi vynalézavé ve způsobech, jak prodat neopatrným spotřebitelům „zázračný“ výrobek. Díky službě mimosoudního řešení sporů VašeStížnosti.cz vyplouvají na povrch nové případy jimi užívaných klamavých praktik.

Celý článek Únor 12th, 2014

Češi už se nebojí nakupovat boty přes internet. E-shopy je lákají na pohodlnost, cenu a velký výběr velikostí

Přestože objemy nákupů na internetu dlouhodobě stoupají, online nakupování bot do nedávna Čechy moc nelákalo. Po zhodnocení obchodních výsledků za poslední rok však internetoví obchodníci hlásí průlom. Zatímco prodeje bot v kamenných obchodech i asijských tržnicích stagnují, online prodeje meziročně rostou. Podle odhadu České obuvnické a kožedělné asociace (ČOKA) se na internetu v současnosti prodá až 10 % veškeré obuvi. Hlavními argumenty pro online nákupy bot přitom překvapivě není pouze nižší cena, ale především velký výběr sortimentu a dostupnost všech velikostí.

Celý článek Únor 10th, 2014

Měňte operátory, zákon snížil pokuty!

Operátoři musí nejpozději k 8. únoru 2014 upravit svoje obchodní podmínky tak, aby v nich umožnili odstoupení i od smluv na dobu určitou. Ty nejčastěji bránily zákazníkům vybírat si z nejvýhodnějších podmínek na trhu a měnit operátory dle aktuální potřeby.

Celý článek Únor 5th, 2014

dTest: Zakysané smetany - čtvrtina uvádí spotřebitele v omyl

Množství mléčného tuku v zakysaných smetanách ne vždy odpovídá tomu, co výrobci uvádějí na obalech. Z 32 testovaných zakysaných smetan měla každá čtvrtá méně tuku, než bylo napsáno na etiketě. Na chuti mnohým z testovaných výrobků ubírá přidaný škrob.

Celý článek Únor 4th, 2014

Jak vybrat tu nejbezpečnější helmu a chránič páteře? Zaměřte se na atesty a certifikace

V poslední době zaplnily média zprávy o nebezpečných pádech na sjezdovkách i děsivé statistiky o zraněných lyžařích. O lyžování i snowboardingu se začalo mluvit jako o nebezpečných, téměř adrenalinových sportech. U většiny sportů, těch zimních nevyjímaje, však platí, že míra bezpečí odpovídá zdatnosti a rozumu sportovce. Pokud se i přes ohleduplnou jízdu lyžař nebo snowboardista dostane do kolize nebo jej překvapí nečekaný pád, můžou u něj ochranné prvky výrazně snížit vážnost zranění. Na co se při výběru bezpečné helmy a chrániče páteře soustředit, vám poradí následující článek.

Celý článek Únor 4th, 2014


Kalendář

Únor 2014
P Ú S Č P S N
« Led   Bře »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  

Příspěvky podle data

Příspěvky podle kategorie

Sponzorované odkazy

Statistiky