Hráči počítačových her budou mít internetovou televizi


Únor 10th, 2006


Na novou internetovou televizi, která se bude věnovat výhradně počítačovým hrám, se mohou těšit fanoušci této zábavy. Od konce února by měla vysílat celých 24 hodin a zájemcům nabídne například komentované přenosy počítačových turnajů nebo recenze nových her. Novinářům to řekl Daniel Mikšovský ze společnosti ProGamers, která ji připravuje.

“Od ledna testujeme internetové vysílání, naostro bychom měli začít 21. února,” řekl Mikšovský. Na přípravě pořadů se podílí zatím tým tří lidí. Financována je ze sponzorských darů.

Kromě ukázek z her nebo přímých přenosů z heren bude televize vysílat i moderované pořady. “Moderátoři i hosté pořadů budou samotní hráči, kteří jsou úspěšní v určitých typech her,” řekl Mikšovský. Na počítačových obrazovkách by se tak měli objevit profesionální hráči nebo například organizátoři turnajů. Diváci budou mít možnost přes internet do vysílání zasahovat a klást hostům otázky.

Internetové vysílání se jmenuje PG24. “Chceme být televizí, která bude monitorovat hráčskou komunitu,” řekl Mikšovský. Internetové stránky www.pg24.cz, kde nyní televize zkušebně vysílá, podle něj navštíví zhruba 3000 lidí denně.

Podle loňského průzkum, který si nechala společnost ProGamers vypracovat, si nějakou formu počítačové hry vyzkoušel nejméně jeden člen z téměř 90 procent českých domácností. Nejčastějšími hráči jsou muži ve věku 12 až 27 let. Právě to je i cílová skupina, na kterou se chce nové internetové vysílání podle Mikšovského zaměřit. Do soutěží a turnajů v počítačových hrách se podle něj v České republice zapojují desetitisíce lidí.

Doporučujeme: 1000 her zdarma - Hry online

Článek je v sekci: Zajímavosti - obchody, internet, PC Hry - prodej, recenzePoslední příspěvky

Doporučujeme

Statistiky