Vánoční nakupování na internetu vyvrcholí 12. prosince


Prosinec 5th, 2011


Internetoví prodejci zažívají před Vánoci nákupní boom, který letos vyvrcholí v týdnu od 12. prosince 2011. Obchodníci v tomto období očekávají výrazný nárůst objednávek. Zatímco v listopadu registrovali (v porovnání s říjnem) zvýšení tržeb zhruba o 280 procent, v polovině prosince to bude téměř dvojnásobek. Vyplývá to z údajů Asociace pro elektronickou komerci (APEK).

„V předvánočním čase čelí internetoví prodejci velkému náporu. Největší české e-shopy musí denně expedovat přes 30 tisíc kusů zboží. Největšími hity jsou letos chytré telefony, tablety, čtečky knih a drobné domácí spotřebiče,“ říká Jan Vetyška, výkonný ředitel APEK. E-shopy jsou však na enormní zájem zákazníků dobře připraveny. Pokud mají objednané zboží skladem, není pro obchodníky problém vánoční dárek vyexpedovat i 21. prosince, takže spotřebiteli dorazí včas. „I přesto by však lidé neměli nechávat nákupy na poslední chvíli. Některé výrobky mohou být pro velký zájem beznadějně vyprodány,“ doporučuje Vetyška.

Ze statistik APEK dále vyplývá, že e-shopy ve vánočním období generují více než třetinu svých obratů, tedy přibližně 14 miliard korun z celkové očekávané částky 37 miliard korun. „Během letošních Vánoc spotřebitelé utratí v průměru 2500 korun, zhruba čtvrtina z nich však nakoupí dárky za více než 8 tisíc korun,“ uzavírá Jan Vetyška, výkonný ředitel APEK.

Článek je v sekci: Internetové Obchody - news, Zajímavosti - obchody, internetPoslední příspěvky

Doporučujeme

Statistiky