Tesco spustilo na iTesco.cz prodej potravin přes internet


Leden 9th, 2012


Společnost Tesco spustlo internetový obchod s potravinami a drogerií iTesco.cz. Nakupovat v něm budou moci zatím jen zákazníci z Prahy a okolí. Tesco je první z velkých obchodních řetězců, který prodej přes internet spustilo. V budoucnu to plánuje například majitel prodejen Albert nebo Billa.

Kromě potravin a drogerie budou v nabídce také dětské pleny nebo kancelářské potřeby. Ceny zboží objednaného přes internet budou stejné jako v hypermarketech a totožné budou také akční nabídky. Nákup bude možné zaplatit předem kartou on-line nebo po doručení nákupu u řidiče, který bude mít přenosný platební terminál.

Zákazníci dostanou zboží druhý den po objednávce a za jednu dodávku zaplatí 99 korun. “V případě platby při dodání zákazník platí příplatek 20 korun,” uvedla mluvčí firmy Eva Karasová. Platit hotově při převzetí nebude možné z bezpečnostních důvodů, aby řidiči nevozili s sebou hotovost.

Firma bude přes internet nabízet 20 tisíc položek, což jsou zhruba dvě třetiny z celkového sortimentu Teska. Chybí zboží o velkém objemu, které by se nevešlo do přepravek.

Aby Tesco zabránilo spekulativním nákupům obchodníků, kteří by si například nechali dovážet až do své prodejny velké množství zboží v akci, je počet kusů jedné položky jednoho nákupu omezen na 21.

Dodávky zboží zajistí hypermarkety

Podle manažera projektu Jana Koutného počítá Tesco v budoucnu i s rozšířením služby do dalších oblastí, které leží ve spádové oblasti hypermarketů. Tedy zhruba v dojezdové vzdálenosti do 40 minut. Objednávky se totiž budou zpracovávat přímo na prodejnách. Neplatí to však pro menší obchody Tesco Express, které nemají v sortimentu všech 20 tisíc druhů zboží.

Tesco už má internetový obchod ve Velké Británii, Irsku a Jižní Koreji, podobný systém jako v Česku je ale pilotním projektem společnosti a v nejbližší době by měl nastartovat i v dalších středoevropských zemích. Podle polského deníku Gazeta Wyborcza zahájí internetový prodej v Polsku do konce února.

V Česku je Tesco prvním potravinářským řetězcem, který s prodejem přes internet v podobném rozsahu přišel. Globus sice na webu nabízí sortiment řeznictví, je ovšem nutné si jej vyzvednout v prodejně. Podle ředitele marketingu Libora Tomáše ale řetězec z rozšířením této nabídky nepočítá.

Článek je v sekci: Internetové Obchody - news, Zajímavosti - obchody, internet, Představujeme eShopyPoslední příspěvky

Doporučujeme

Statistiky