10 nejoblíbenějších stavebnic pod vánoční stromeček


Prosinec 10th, 2012


Ještě stále nevíte, co pro děti pořídit pod vánoční stromeček? Co takhle dětskou stavebnici? Představujeme Vám desítku těch nejoblíbenějších.

Stavebnice Merkur

Merkur je oblíbenou českou stavebnicí a zná ji každý kluk i holka, a to nejen z generace “Husákových” dětí. Kovové dílky umožňují velkou variabilitu, podporují logické myšlení a trénují šikovné ručičky malých stavitelů. Stavebnice Merkur je vhodná pro děti od 6 let.

Stavebnice SEVA

Stavebnice SEVA je další ukázkou „nesmrtelné“ stavebnice. Rozhodně patří k těm, které by neměly chybět v žádném dětském pokojíčku. Na českém trhu je již pěknou řádku let a dnes stejně jako kdysi, můžete dětem pořídit tytéž oblíbené motivy. Novinkou v sortimentu stavebnic SEVA jsou nové barvy součástek: růžové pro holky a army barvy pro kluky. V roce 2012 představila SEVA prvně také svého maskota - panáčka Seváčka. Stavebnice SEVA je vhodná pro děti od 4 let, vyhrají si s ní však i děti tříleté.

Stavebnice Voltík

Stavebnice Voltík je určena všem zvídavým dětem od 6 let. Nabízí celou řadu možností pro sestavení elektronických modelů: detektor kovu, bzučák, radio a dalších skvělých vynálezů, které budou děti bavit.

Stavebnice Meccano

Stavebnice Meccano asi není třeba příliš představovat. Určené jsou dětem ve věku od 2 do 15 let. Podporují dětskou hravost, radost, logické myšlení i vytrvalost při skládání. Meccano je rozděleno do několika řad podle věku stavitelů. Za pozornost stojí i to, že s jedinou stavebnicí Meccano získáváte hned několik hraček. Z jedné stavebnice můžete postavit až padesát různých modelů.

Stavebnice Monti Systém – pro malé i velké kluky

První modely aut představil Monti Systém již v roce 1984. Od té doby patří stavebnice Monty Systém ke klenotům českého hračkářství. K sestavení autíček není potřeba ani lepidlo, ani nůžky. Malým stavitelům postačí jejich šikovné ruce. Stavebnice Monti Systém jsou vhodné pro děti od 6 let. Varujeme Vás ovšem předem – milují je také tatínci.

Magnetické stavebnice

S magnetickými stavebnicemi si mohou hrát děti již od 3 let. Mezi nejoblíbenější z magnetických stavebnic patří magnetické stavebnice Euromag, tvořené kuličkami a tyčinkami, které lze k sobě různě spojovat.

Stavebnice Teifoc

Stavebnice Teifoc jsou určeny dětem od 6 let. Tvořeny jsou malými cihličkami, které lze spojovat prostřednictvím speciálního pojiva – stejně jako opravdové cihly. Děti se hravě promění ve zkušené stavitele a postaví si vlastní dům, domek nebo strážní věž.

Stavebnice Seko

Stavebnice Seko jsou výborné pro rozvoj zručnosti a kreativity dětí od 4 let. Tvořeny jsou malými dílky s výstupky, které se do sebe dají libovolně zapojovat. Všechny stavebnice Seko jsou kompatibilní a můžete je mezi sebou snadno kombinovat. Seko mají rádi kluci, kteří staví nejraději vysoké věže i malé slečny, které z této stavebnice skládají princeznovské korunky a nejrůznější náramky.

Stavebnice Mic-O-Mic

Stavebnice Mic O Mic je určena dětem přibližně od 5 let. Není sice českým výrobkem, na rozdíl od ostatních stavebnic z tohoto článku, vyznačuje se však vysokou kvalitou a odolností použitého materiálu. Kostičky jsou příjemně strukturované, jemné a teplé na dotek.

Dřevěné stavebnice

Dřevěné stavebnice jsou tradičními stavebnicemi, které jsou vhodné už pro malé děti. S dřevěnými kostkami si mohou hrát děti již od 3 let. Dřevěné stavebnice, které najdete na Dráček.cz jsou české výroby - z vysoce kvalitního bukového dřeva. Postavit z nich můžete domečky, hrady i zámky. Fantazii se meze nekladou.

Doufáme, že se Vám naše výprava za stavebnicemi líbila. Rádi bychom Vám prozradili, kde všechny představené stavebnice v pohodě seženete. Doproučujeme Vám internetové hračkářství Dráček.cz, kde najdete nejen hračky, ale také dekorace do dětského pokoje, školní pomůcky a další nezbytnosti pro děti od narození až do puberty.

Článek je v sekci: Zajímavosti - obchody, internet, Představujeme eShopyPoslední příspěvky

Doporučujeme

Statistiky